Nekomentované

Ako zvýšiť šance pri predaji vašej nehnuteľnosti?

home stagging

Poznáte pojem „home staging“? Nuž, ak sa práve chystáte predať svoju nehnuteľnosť, určite by ste ho mali poznať. My vieme, o čo ide. A vieme tiež to, že home staging vám pomôže k rýchlejšiemu predaju vašej nehnuteľnosti za výhodnejšiu cenu. O čo ide?

Čo je home staging

V doslovnom preklade tento anglický výraz znamená inscenovanie alebo predstavenie domova. Dalo by sa teda povedať, že pri home staging-u ide o predstavenie nehnuteľnosti v tom najlepšom svetle. Tak, aby potenciálneho klienta zaujala už na prvý pohľad. Táto technika predaja nehnuteľnosti pochádza z Ameriky a vznikla už pred desiatkami rokov. Nie je to teda žiadna novinka. Ako pri home staging-u postupovať, aby bola vaša nehnuteľnosť čo najzaujímavejšia?

Takto bude vaša nehnuteľnosť atraktívnejšia

Home staging zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, na ktoré by ste pri predaji nehnuteľnosti nemali zabúdať. Verte, či nie, o tom, či sa nehnuteľnosť predá, často rozhodujú detaily. Takže nič nezanedbajte.

  • Upravte exteriér. Prvý dojem z nehnuteľnosti nadobúda záujemca už v exteriéri. Ak predávate rodinný dom, dbajte o to, aby bol dvor upravený a uprataný, trávnik pokosený a príjazdová cesta bez akýchkoľvek prekážok. V prípade, že predávate byt, dajte si záležať na detailoch. Vchodové dvere a rohožka by mali byť čisté. Nezabúdajte, že prvý dojem je mimoriadne dôležitý!
  • Upracte! Špinavá bielizeň na zemi, nánosy prachu, znečistené podlahy… to určite nie je to, čo chce potenciálny kupujúci vidieť. Pred obhliadkou teda dôkladne upracte. Všímajte si aj veci, ktorým inak nevenujete pozornosť. Porozhliadnite sa po stenách a odstráňte pavučiny. Umyte obklady a dôkladne vyčistite sanitu. Špinavé a neupravené priestory nevyvolávajú v záujemcoch dobrý dojem.
  • Odstráňte poškodené veci. Či už je to vyšúchaný koberček, zrkadlo s prasklinou, poškodená dekorácia. Jednoducho čokoľvek, čo by mohlo pôsobiť rušivo a vyvolať dojem, že domácnosť je zanedbaná.
  • Čo sa dá, opravte. Nemáme na mysli veľké investície, ani zakrývanie nedostatkov. No pred predajom nehnuteľnosti by ste mali odstrániť drobné chyby ako napríklad škrípajúce pánty dverí, vyhorené žiarovky, či fľaky na omietke. Odporúča sa aj vymaľovať. Priestor tak získa punc novoty.
  • Pozor na zápach. Vždy pred obhliadkou vyvetrajte a dbajte o to, aby bol interiér voňavý. Ak máte domáceho miláčika, pokúste sa zabezpečiť stráženie, aby počas obhliadky nebol prítomný. Niektorí ľudia jednoducho nechcú byt/dom, v ktorom žilo zvieratko.
  • Interiér „odľahčite“. Nemal by byť preplnený nábytkom a dekoráciami. Vzbudíte tak dojem väčších miestností.

Naša realitná kancelária Nové Zámky má skúsenosti aj s home staging-om. Pri predaji nehnuteľnosti vám poradíme a ponúkneme typy, ako ju predať rýchlejšie a lepšie. Neváhajte kontaktovať nás.