Či už nehnuteľnosť predávate alebo kupujete, jej správne ohodnotenie je veľmi dôležité. Ak ste kupujúci, určite nechcete kúpiť predraženú nehnuteľnosť. A naopak, ak ste predávajúci, máte záujem svoju nehnuteľnosť predať za dobrú cenu.

Samozrejme, ako predávajúci môžete cenu nehnuteľnosti určiť vy samy. No nesprávne stanovená cena je často dôvodom, že o nehnuteľnosť nie je záujem. Veď práve cena je to, podľa čoho sa potenciálny záujemca nakoniec rozhodne, či danú nehnuteľnosť kúpi alebo nie. Profesionálne ohodnotenie preto nechajte na nás.

Ako ohodnotíme nehnuteľnosť?

V oblasti realít máme dlhoročné skúsenosti. Ceny určujeme, v prvom rade, na základe aktuálnej situácie na trhu. O cene nehnuteľnosti však rozhodujú aj ďalšie faktory ako je jej stav, vek, lokalita, či vybavenie. Zároveň máme dostupné databázy nehnuteľností a cenu v konečnom dôsledku určíme porovnaním, na základe zrealizovaných predajov nehnuteľností s podobnými charakteristikami, ako má tá vaša. Výsledkom je určenie reálnej trhovej ceny nehnuteľnosti.

Správne určenie hodnoty nehnuteľnosti je dôležitým krokom k úspešnému zrealizovaniu jej predaja. Ak potrebujete ohodnotiť nehnuteľnosť, neváhajte a oslovte nás. Realitná kancelária Nové Zámky vám pomôže s profesionálnym ohodnotením nehnuteľnosti.